Новини

Базовий тренінг Програми «Молодіжний працівник» у Чернівцях, 17-20 вересня 2015 рокуДержавний інститут сімейної та молодіжної політики за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Програми розвитку ООН в Україні продовжує реалізувати у регіонах України навчальну програму «Молодіжний працівник». Так, 18-20 вересня 2015 року у м. Чернівці було проведено Базовий тренінг, до участі у якому було залучено 16 учасників: представників державних структур та неурядових організацій, діяльність яких спрямована на роботу з молоддю. Учасниками Базового тренінгу були представники Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Упродовж 3 днів учасники ознайомилися із інформацією щодо завдань та напрямів молодіжної політики в Україні, форм молодіжної участі у прийнятті рішень тощо. Також набули навичок розробки соціальних проектів, аналізу компетенцій молодіжного працівника.

Якщо протягом першого дня тренінгу переважно розглядалися теоретичні питання, то другий і тертій дні були присвячені практичній роботі з написання та захисту соціального проекту. Більшість учасників робила це вперше в житті, хоч вже розмірковувала над можливістю залучення коштів таким способом. Генерація ідеї, формулювання мети та завдань проекту, конкретизація заходів, необхідних для його реалізації, виявилися непростим завданням для учасників тренінгу, їм довелося вчитися командній роботі й самоаналізу, вмінню узагальнювати результати та презентувати їх потенційним грантодавцям. Втім, позитивний і конструктивний настрій аудиторії, атмосфера взаємодопомоги та націленості на результат дозволили всім командам успішно впоратися із завданнями. За зізнанням самих учасників, написання і захист власних проектів перестали здаватися їм нездійсненою справою й більшість з них спробують свої сили в цьому напрямку вже найближчим часом.

Представник Державного інституту сімейної та молодіжної політики ознайомив учасників з процедурою сертифікації. Так, після завершення тренінгу, учасники мають пройти обов’язкове фінальне тестування, за позитивними результатами якого вони отримають сертифікат випускника навчальної програми «Молодіжний працівник».

Пов’язані посилання