Новини

Чи маєте ви досвід залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні задля демократизації та просування прав людини у вашій громаді? Міністерство молоді та спорту України за підтримки ПРООН шукає історії місцевих громад задля просування якісної молодіжної роботи та активної громадянської позиції молоді.

Молодь є однією з найбільших груп населення України. У 2016 році, кількість молодих людей у віці 14-35 років становила 11,530,224 осіб (близько 27% населення).

В Україні, рівень громадянської активності молоді є не таким високим, як хотілося б, незважаючи на те, що у 2015 році близько 54% молодих людей брали участь принаймні в одній громадянській ініціативі, зазвичай ці ініціативи стосувалися таких критично необхідних питань як підтримка української армії (36%), розвиток інфраструктури свого житлового району (19%), допомога внутрішньо переселеним особам (16%), дітям, які опинилися в кризових ситуаціях (16%) та інших подібних. Значно менше молоді брало участь в розробці політик та просуванні реформ, наприклад, ініціативах щодо подолання корупції та в обговоренні законопроектів та бюджетів (по 5%), у боротьбі проти обмеження прав різних верств населення (4%). Лише 2% молодих людей наразі є членами молодіжних неурядових громадських організацій (за даними Міністерства молоді та спорту, «Молодь України – 2015»).

Молодіжна робота є інструментом забезпечення особистісного розвитку, соціальної інтеграції та активної громадянської позиції молодих людей. Молодіжна робота є «ключовим словом» для всіх видів діяльності соціального, культурного, освітнього або політичного характеру, які проводяться разом з молоддю, для молоді та силами самої молоді. Основна мета молодіжної роботи полягає у створенні для молодих людей можливостей самим формувати своє власне майбутнє.

У 2017 році, Міністерство молоді та спорту України за підтримки ПРООН збирає найкращі практики молодіжної роботи в країні, маючи на меті сприяти подальшому поширенні надихаючого та результативного досвіду українських міста та громад щодо залучення молоді до процесу прийняття рішень, розширення можливостей молодих людей адвокатувати реформи та розвитку їхніх компетентностей та навичок задля розбудови того майбутнього, якого вони хочуть.

Будь ласка, поділіться з нами своєю історією, якщо маєте успішний досвід роботи з молоддю за наступними напрямками:

  • Участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);
  • Захист прав людини, освіта та просвітницька діяльність з прав людини;
  • Забезпечення участі молоді в житті громади;
  • Підтримка молодіжних проектів та ініціатив;
  • Розвиток молодіжних громадських організацій;
  • Волонтерство;
  • Змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;
  • Інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);
  • Сталий розвиток та екологія.

Чекаємо ваших історій до 1 жовтня 2017 року.

Заповнити заявку

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до п. Анни Острікової по тел. +38-066-738-36-69 або електронною поштою moc.l1548065707iamg@1548065707secit1548065707carp.1548065707krowh1548065707tuoy1548065707

 

Best Practices of Youth Work