Новини

Спеціалізований тренінг для тренерів “Залучення та координація волонтерів” розроблено Програмою Волонтери ООН в Україні в рамках програми “Молодіжний працівник”.

До участі запрошуються випускники та випускниці Базового рівня Програми “Молодіжний працівник”!

Програма Волонтери ООН в Україні – програма Організації Об’єднаних Націй, яка сприяє миру і розвитку шляхом поширення волонтерства у всьому світі. Волонтери ООН сприяють миру і розвитку через пропагування волонтерства та визнання волонтерів, співпрацю з партнерами для інтеграції волонтерства у програми розвитку та мобілізацію все більшої кількості волонтерів. На глобальному рівні робота Волонтерів ООН зосереджена на демократизації управління, охороні здоров’я, соціальній інтеграції та розвитку волонтерської інфраструктури з особливою увагою щодо молоді, гендерної рівності та досягненні Цілей сталого розвитку ООН.

Навчальна програма “Молодіжний працівник” започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту України, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН. Метою програми є підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації задля підвищення ефективності розробки та реалізації обгрунтованої молодіжної політики на місцевому та регіональному рівнях.

Мета тренінгу:
Підготувати тренерів для подальшого навчання молодіжних працівників ключовим теоретичним засадам та практичним навичкам, необхідним для ефективного залучення молодих людей до волонтерської діяльності у локальних громадах.

Завдання тренінгу:
— Розвинути компетентність учасників у ключових теоретичних та практичних аспектах волонтерської діяльності та менеджменту волонтерських програм;
— Поінформувати учасників про сутність, роль та форми волонтерської діяльності молоді, глобальні та локальні підходи до залучення, менеджменту та мотивації волонтерів;
— Ознайомити учасників із кращими світовими та національними практиками та інструментами роботи з волонтерами;
— Сформувати навички учасників та надати інструменти, необхідні для подальшого якісного, ефективного та доступного викладання навчального матеріалу тренінгу.

Під час тренінгу учасники розглянуть такі теми, як:
— сутність та роль волонтерської діяльності в Україні та світі;
— види, принципи та характеристики волонтерських проектів;
— цикл волонтерського менеджменту та інструменти взаємодії з волонтерами;
— залучення молоді до волонтерства;
— інтеграція, адаптація та мотивація активістів;
— навчання та розвиток волонтерів;
— стратегії розвитку довгострокового волонтерства;
— методи формування активних спільнот.

Учасники тренінгу:
До участі запрошуються 25 молодіжних працівників та працівниць, що мають досвід координації волонтерів та участі у волонтерських проектах, поділяють цінності взаємодопомоги та прагнуть надалі проводити тренінги з координації волонтерів за наданою методикою.

Програма тренінгу складається з трьох навчальних модулів та розрахована на три робочих дні (24 години).

Модуль 1. Передумови роботи з волонтерами.
Ключові теми: Що таке волонтерство? Види волонтерських проектів. Принципи роботи з волонтерами. Цикл волонтерського менеджменту.

Модуль 2. Залучення та мотивація волонтерів.
Ключові теми: Що таке портрет волонтера? Комунікації з волонтерами. Типи мотивації та заохочення молоді. Вигорання волонтерів. Інструменти попередження вигорання.

Модуль 3. Розвиток та підтримка волонтерів.
Ключові теми: Навчання волонтерів. Наставництво та менторство. Волонтерські програми. Довгостроковий вплив волонтерства. Фактори розвитку волонтерського середовища.

Відбір потенційних тренерів здійснюється за допомогою аналізу аплікаційної форми та/або співбесіди, на основі рекомендованих нижче критеріїв.

Критерії відбору учасників:

— Обґрунтована мотивація до участі у тренінгу.
— Прагнення поширювати цінності волонтерської діяльності та взаємодопомоги у суспільстві.
— Можливість використовувати на практиці та поширювати інформацію, здійснювати підготовку молодіжних працівників після завершення тренінгу.
— Комунікативні здібності.
— Досвід управління волонтерами чи волонтерства.
— Дотримання основних принципів роботи тренера (толерантність, відкритість до діалогу, неупереджене ставлення, готовність надати допомогу) та досвід проведення тренінгів.

Тренінг проводитиме Анна Бондаренко – розробниця навчальної програми із залучення та координації волонтерів, засновниця громадської організації Ukrainian Volunteer Service, що розвиває волонтерський рух в України. Анна є учасницею спільноти Global Shapers при Всесвітньому економічному форумі та випускницею програми з менеджменту неприбуткових організацій Українського Католицького Університету.

ЗАЯВКА ДЛЯ УЧАСТІ

Організатори покривають витрати на проживання, харчування та проїзд учасників.

Реєстрація триває до 12:00 18 березня!
У разі додаткових запитань звертатись: moc.l1550521500iamg@1550521500au.re1550521500krowh1550521500tuoy1550521500