Бібліотека

Динаміка різноманіття: як реалізувати потенціал різноманіття під час тренінгу

Динаміка різноманіття: як реалізувати потенціал різноманіття під час тренінгу. Посібник для фасилітаторів у сфері освіти активної громадськості (2014) | ІНКЛЮЗИВНІСТЬ, ВІДНОСИНИ ВЛАДИ, ПРАВИЛЬНО-НЕПРАВИЛЬНО

Хайке Фарун, Еліза Сковрон, Нільс-Ейк Цімерман
2014 рік

Тим, хто залучений до процесу неформальної освіти рекомендуємо даний посібник.

В ньому Ви знайдете багато корисної інформації для натхнення, творчого розвитку й різноманіття у своїй роботі.

Посібник допоможе організувати ефективну роботу в групі на засадах різноманіття. Він буде корисний фасилітаторам, тренерам і модераторам, що працюють у громадських організаціях, державних установах або компаніях України, на шляху до формування та підтримки різноманіття.

Розділ посібника «Абетка різноманіття», присвячений термінам і визначенням, допоможе не плутати ейджизм із адультизмом, інклюзивність з інтеграцією та зрозуміти, в чому різниця між позитивною та негативною дискримінацією. У розділі наведені тлумачення понять транскультурності, участі, стереотипу, влади, ідентичності, ґендеру та інших.Кожне визначення супроводжує короткий перелік літератури, з якої можна більше дізнатися про певне питання.

Практична частина посібника містить розділ, що стосується методів саморефлексії, самооцінки, підходів до аналізу групових ідентичностей, у центрі уваги якого – життєві приклади привілеїв і дискримінації на міжособистісних рівнях та суспільних питань, загалом – понад 20 вправ. Наприкінці посібника вміщено підбірку джерел та ресурсів, що буде корисною для глибшого ознайомлення з темою.

Видання є перекладом англомовного посібника «Diversity Dynamics – Activating the Potential of Diversity in Trainings», виданого у 2014 році в Німеччині.

Посібник розроблений спілкою MitOst e.V., Колегією імені Теодора Гойсса та організацією «Working Between Cultures» за підтримки Фонду Роберта Боша на кошти Міністерства закордонних справ Німеччини. Українське видання посібника підготувала тренерська група «Інша освіта».

HANDBOOK DIVERSITY DYNAMICS: Activating the Potential of Diversity in Trainings. A Handbook for Facilitators | ISBN 978-3-944012-02-5

The handbook empowers facilitators to develop diversity in their work with groups in every field of non-formal education. We think, that diversity is becoming a more and more relevant topic- not only in youth education.

Завантаження