Skip to content
Home / Library / Каталоги кращих практик / КАТАЛОГ КРАЩИХ ПРАКТИК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ 2019

КАТАЛОГ КРАЩИХ ПРАКТИК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ 2019

З метою відбору, відзначення і поширення кращих практик молодіжної роботи в Україні Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні започаткували в 2017 році Конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Основні завдання Конкурсу:

1) обмін успішним досвідом між молодіжними організаціями та молодіжними працівниками;

2) публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості молодіжної роботи в Україні;

3) сприяння суспільному та політичному визнанню молодіжної роботи в Україні.

2017-му році на конкурс було подано 100 практик молодіжної роботи з різних куточків України від організацій з державного та громадського сектору. За підсумками, були відібрані 10 переможців, які отримали відзнаки та призи, а 64 практики увійшли до друкованого, а також електронного видання “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні -2017”. 2018-го організатори отримали 173 заявки з усіх регіонів України, а 62 увійшли до “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2018”. Конкурс 2019-го зібрав 153 практики молодіжної роботи.

КОНКУРС КРАЩИХ ПРАКТИК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ-2019:

До участі у конкурсі в 2019 році запрошувались учасники та учасниці, які мають успішні практики в наступних сферах молодіжної політики:

участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади); освіта та просвітницька діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві;

розвиток механізмів забезпечення участі молоді в житті громади;

підтримка молодіжних проектів та ініціатив; розвиток молодіжних громадських організацій;

волонтерство;

змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;

інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);

сталий розвиток та екологія; інше.

Окремим фокусом конкурсу у 2019-му було визначено цифрову молодіжну роботу.

У сучасному суспільстві, цифрова грамотність є важливою частиною активного громадянства. Молодіжна робота повинна сприяти та розвивати відповідні навички у молодих людей. Цифрова молодіжна робота означає активне використання або звернення до цифрових засобів масової інформації та технологій у молодіжній роботі. Цифрові інструменти можуть бути включені до будь-якої ініціативи для молоді (відкрита молодіжна робота, інформування та консультації, робота молодіжних центрів та клубів та інше). Прикладами таких інструментів є використання соціальних медіа для поширення інформації, онлайн консультування, навчання з цифрової грамотності, використання онлайн ігор та мобільних додатків, забезпечення участі молоді через онлайн-інструменти. У процесі заповнення заявки усім конкурсантам було запропоновано відповісти на запитання щодо використання цифрових інструментів під час реалізації практики.

За підсумками конкурсу найкращі практики увійшли до друкованого та електронного щорічного видання “Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні”, а 10-ть переможців отримали призи та відзнаки під час ІІІ Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць у 31 жовтня – 2 листопада у Луцьку.

Відбір найкращих практик здійснювала експертна комісія, до складу якої увійдуть представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища. Завдання цієї щорічної збірки – надати можливість зацікавленим у молодіжній роботі фахівцям і волонтерам знайти для себе приклади, методи і технології, які надихнуть їх на нові проекти та програми, допоможуть вибрати найбільш прийнятні концепції і підходи. ТВОРІТЬ ЗМІНИ ТА ДІЛІТЬСЯ З НАМИ ІСТОРІЯМИ ВАШОГО УСПІХУ!

Вкладення