Skip to content
Home / Навчальні тренінги

Навчальні тренінги

Базовий тренінг

Організатор тренінгу:

Базовий тренінг є першим навчальним рівнем програми “Молодіжний працівник”.
До участі запрошуються:

Під час тренінгу можна отримати стимул для розвитку компетенцій молодіжного працівника/ці та визначити свій власний шлях розвитку. Саме тут учасникиці дізнаються, що таке молодіжна політика, що з нею відбувається в Україні, який зміст молодіжної роботи, чим вона особлива, чому важливо робити акцент на участі і залученості молоді, що означає бути молодіжним працівником в громаді, та як розвинути власні компетенції в молодіжній роботі.

Програма складається з трьох модулів:

Модуль 1Молодіжна політика і молодіжна робота.

Ключові теми: Хто така молодь? Що таке молодіжна політика? Дорожня карта реформування молодіжної політики в Україні. Участь молоді. Міжсекторний підхід. Молодіжна робота і молодіжна політика. Європейський підхід до молодіжної політики.

Модуль 2Громада і молодіжна робота в громаді.

Ключові теми: Громада. Активізація громади. Молодіжна робота в громаді. Міжсекторний підхід. Участь молоді.

Модуль 3Компетенції молодіжного працівника.

Ключові теми: Молодіжний працівник. Компетентнісний підхід. Компетенції молодіжного працівника. Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи.

Під час тренінгу учасники зможуть обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері.

Графік проведення Базових тренінгів у регіонах

Після успішного проходження навчання всі учасники отримують свідоцтва встановленого зразка.

Спеціалізовані тренінги


Випускники базових тренінгів, які хочуть отримати додаткові компетенції з певної теми, можуть взяти участь у спеціалізованих тренінгах:

Курс«Громадянська освіта для молодіжних працівників»

Це довготермінове навчання, яке складається з трьох триденних модулів та домашніх завдань. Очікується, що після такого навчання молодіжний працівник/ця зможе допомогти молоді стати і бути активними громадянами, розуміти права людини і власну ідентичність, цікавитися суспільними процесами, критично їх оцінювати, а також самими бути рушієм цих процесів.

Курс«Залучення та координація волонтерів»

(розроблений спільно з Програмою ООН Волонтери) Тренінг для молодіжних працівників, які мають досвід координації волонтерів та участі у волонтерських проектах, поділяють цінності взаємодопомоги та прагнуть надалі проводити навчання з координації волонтерів за наданою методикою в своїх організаціях.

Курс«Інклюзивність в молодіжних центрах»

(розроблений спільно з Асоціацією молодіжних центрів) Тренінг покликаний сформувати в молодіжних працівників/ць розуміння інклюзивності в молодіжній роботі та надати практичні компетенції з впровадження інклюзивних підходів у молодіжних центрах. Інклюзивність у даній програмі розуміється як спроможність конкретного молодіжного центру/простору враховувати інтереси і потреби усіх груп молоді, які можуть бути потенційними відвідувачами/клієнтами центру.

Поширення моделі Молодіжних Банків Ініціатив через програму «Молодіжний працівник» (спільно з ІСАР “Єднання”) Навчальний компонент спрямований на пілотування моделі молодіжної роботи «Молодіжний банк ініціатив» на базі організацій громадянського суспільства у співпраці з випускниками/цями тренінгів за програмою «Молодіжний працівник».

КурсСемінар

(спільно з ПРООН). Одноденний інформаційний захід для представників/ць новоутворених ОТГ, залучених до молодіжної політики. Передбачає спільну участь працівників бюджетної сфери (школи, будинки культури, бібліотеки, дитячо-юнацькі спортивні школи, будинки дитячої творчості, клуби за інтересами тощо), представників органів влади та місцевого самоврядування, а також молоді та представників громадського сектору (громадські організації, волонтерські рухи, просто активні громадяни). Спільне навчання сприятиме встановленню довіри і налагодженню співпраці щодо розробки та реалізації молодіжної політики в об’єднаній громаді.

Графік проведення Спеціалізованих тренінгів у регіонах

Тренінги для тренерів

Тренінги для тренерів:


Навчання для молодіжних працівників/ць, які мають досвід тренерської та молодіжної роботи і готові проводити навчання за програмою «Молодіжний працівник» в регіонах.

До участі запрошуються 20 учасників/ць, які мають досвід тренерської та молодіжної роботи у сфері громадянської освіти. Після завершення курсу нові тренери повинні володіти необхідними компетенціями для впровадження довготермінового навчального курсу “Громадянська освіта для молодіжних працівників”.