Перейти до контенту
Головна / Бібліотека / Молодіжна політика / Про організаційний розвиток простою мовою

Про організаційний розвиток простою мовою

2017
Посібник для практиків

Посібник для практиків громадянського суспільства «Про організаційний розвиток простою мовою» ознайомлює читачів із повним циклом процесів організаційного розвитку, які здійснюються відповідно до підходу ПРООН в Україні.

Читачі дізнаються про ключові принципи організаційного розвитку, включаючи чотири індикатори, які використовуються для оцінки організаційної спроможності організацій громадянського суспільства-партнерів. Також, у посібнику розкривається сутність запровадження підходу, який базується на правах людини, у робочий процес організацій. Посібник описує одну із моделей, за допомогою якої можна охарактеризувати ОГС, і цикл організаційного розвитку, який покроково пояснює можливі програми або ініціативи з ОР. Одним із ключових елементів процесу ОР є базова оцінка рівня організаційного розвитку для визначення сильніших та слабших сторін організації, сфер із потенціалом до вдосконалення та системних змін. Окрім короткого огляду трьох інших інструментів для оцінки рівня організаційного розвитку, представляється та пояснюється інструмент, обраний ПРООН в Україні, – ПСОР (більш відомий як система «трьох кіл»). Надаються основні висновки щодо застосування ПСОР для команд ОР. В останній частині наводяться корисні приклади шаблонів документів, про потребу в яких ПРООН повідомляли партнерські ОГС. Кожна частина завершується підсумком її основних положень та висновками на майбутнє.

ПРООН в Україні сподівається, що це видання допоможе її партнерам і колегам у секторі розвитку ефективно обговорити, «що працює» в організаційному розвитку, та підвищити інтерес до теми ОР серед партнерів, які надають підтримку громадянському суспільству України.

© Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні, 2017