Перейти до контенту
Головна / Новини / Оголошено конкурс найкращих практик молодіжної роботи - 2021! Прийом заявок триває до 15 жовтня!

Оголошено конкурс найкращих практик молодіжної роботи – 2021! Прийом заявок триває до 15 жовтня!

Маєте успішний досвід молодіжної роботи і хочете, щоб про нього дізнались в усій країні?

Тоді ця новина для вас!

Конкурс кращих практик молодіжної роботи в України започатковано у 2017 році Міністерством молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні з метою відзначення та популяризації молодіжної роботи. Проведення конкурсу – це можливість зацікавленим у молодіжній роботі фахівцям/чиням і волонтерам/кам знайти для себе приклади, методи і технології, які надихнуть їх на нові проекти та програми, допоможуть вибрати найбільш прийнятні концепції і підходи.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ:

1. Обмін успішним досвідом між молодіжними організаціями та молодіжними працівниками/цями;
2. Публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості молодіжної роботи в Україні;
3. Сприяння суспільному та політичному визнанню молодіжної роботи в Україні.

ФОРМАТ КОНКУРСУ:

Організації та фахівці/чині, які працюють з молоддю у державному, громадському та приватному секторі подають заявки за встановленою формою. За підсумками конкурсу найкращі практики включаються до друкованого та електронного щорічного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», а 10-ть переможців конкурсу отримують призи та відзнаки. Відбір найкращих практик здійснює експертна комісія, до складу якої входять представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища.

Кількість поданих заявок від однієї організації/фахівця є необмеженою.

ТРІШКИ ІСТОРІЇ

У 2017-му році на конкурс було подано 100 практик молодіжної роботи з різних куточків України від організацій з державного та громадського секторів. За підсумками, були відібрані 10 переможців, які отримали відзнаки та призи, а 64 практики увійшли до друкованого, а також електронного видання “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні -2017”. 2018-го організатори отримали 173 заявки з усіх регіонів України, а 62 увійшли до “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2018”. У 2019 році надіслали 157 заявок на конкурс, а 60 увійшли до “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2019”. 2020-го конкурс зібрав 150 заявок, 107 з яких, увійшли до каталогу.
Ознайомитись з результатами попередніх конкурсів

КОНКУРС КРАЩИХ ПРАКТИК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ-2021:

Прийом заявок триватиме з 15 вересня до 23:59 15 жовтня 2021 року

До участі у конкурсі у 2021 році запрошуються учасники та учасниці, які мають успішні практики в наступних сферах молодіжної політики:
• участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості,
підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);
• освіта та просвітницька діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві;
• розвиток механізмів забезпечення участі молоді в житті громади;
• соціальна згуртованість молоді;
• підтримка молодіжних проектів та ініціатив;
• розвиток молодіжних громадських організацій;
• волонтерство;
• змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;
• інклюзивний розвиток (включення всіх груп молоді, в тому числі вразливих);
• сталий розвиток та екологія;
• інше.

Якщо у вас є успішний досвід молодіжної роботи, будь ласка, в загальних рисах викладіть інформацію за формою. Опис Вашої практики не обов’язково має бути написаний бездоганно. Ми можемо звернутися до вас з додатковими питаннями та готові допомогти вам оформити опис вашої практики у відповідності до найвищих комунікаційних стандартів. Ваші історії успіху можуть бути з місцевого, регіонального та національного рівня.

Важливо!
– Зверніть увагу, що для пунктів з описом практик визначена певна кількість текстових знаків,
– Для повної подачі заявки необхідно заповнити форму нижче. Також, наприкінці заповнення форми необхідно буде також завантажити опис практики у форматі Word.
– До участі у конкурсі, приймаються практики, реалізація яких завершилась не раніше 2020-року.

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ:

• залучення молоді – якою мірою молодь як цільова аудиторія була залучена до розробки та впровадження практики;
• інклюзивність– в якій мірі практика враховує інтереси різних груп молоді;
• інноваційність– в якій мірі методи та підходи, використані для вирішення проблеми, були новими та креативними;
• вплив – якою мірою отримані результати є сталими та впливають на досягнення довгострокових цілей;
• можливість адаптації та поширення – якою мірою методика практики дозволяє використовувати її в різних місцях та контекстах;
• використористання цифрових технологій під час реалізації практики,
• відповідність потребам молоді громади у якій реалізовується практика.

СПЕЦІАЛЬНА НОМІНАЦІЯ «НАЙКРАЩА ПРАКТИКА МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ У МАЛІЙ ГРОМАДІ – 2021»:

Починаючи з 2020 року, організаторами конкурсу започаткована спеціальна номінація «Найкраща практика молодіжної роботи в Україні в малій громаді». Під малою громадою розуміється населений пункт з населенням менше 10 000 тисяч жителів. Переможець у цій номінації буде нагороджений спеціальною відзнакою.

СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОКУС КОНКУРСУ-АНАЛІЗ ПОТРЕБ МОЛОДІ:

Звертаємо Вашу увагу, що цього року спеціальним тематичним фокусом конкурсу є аналіз потреб молоді.

Молодіжна робота є більш ефективною, якщо вона відповідає потребам молоді та реальному становищу у якому перебувають молоді люди. Пріорітети, завдання та напрями молодіжної роботи повинні базуватися не на загальному уявленні та враженні про ситуацію і становище молоді, а грунтуватися на об’єктивних даних та точній інформації.
Збирати та аналізувати потреби молоді, завдання доволі складне, проте вкрайважливе для усіх, хто працює у молодіжній сфері. Існує чимало офлайн і онлайн методів збору даних, якими можуть послуговуватись молодіжні організації. Зокрема, прикладами таких методів є соціологічні опитування, анкетування, інтерв’ю, фокус-групи, отримання зворотного зв’язку спостереження тощо.

У процесі заповнення заявки конкурсантам/кам буде запропоновано відповісти на запитання, яким чином збирались, аналізувались та враховувались потреби молоді громади під час планування та реалізації практики. Практики, які мають відповідний досвід, отримають додаткові бали.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ 2021:
• Практики, які отримають більше 75% від загальної кількості балів, увійдуть до друкованого та електронного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», який надалі широко розповсюджуватиметься серед зацікавлених сторін,
• 11 переможців конкурсу отримають призи та відзнаки,
• Відбір найкращих практик у 2021 році здійснюватиме експертна комісія, до складу якої увійдуть представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища,
• Результати конкурсу публічно будуть оголошені на П’ятому щорічному Всеукраїнському форумі молодіжних працівників та працівниць на початку грудня.

Про результати усі конкурсанти будуть повідомлені до 15 листопада 2021-го року листом на електронну адресу вказану при заповненні заявки.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторки конкурсу Анни Острікової anna.ostrikova@undp.org

Бажаємо успіхів та натхнення у заповненні заявки:)!

ПОДАТИ ЗАЯВКУ