Перейти до контенту
Головна / Новини / Закон України про основні засади молодіжної політики - ухвалено!

Закон України про основні засади молодіжної політики – ухвалено!

Верховна Рада на засіданні 27 квітня у другому читанні та в цілому ухвалила Закон №3718 “Про основні засади молодіжної політики”, в якому визначено мету, завдання, основні засади, напрями та механізми реалізації молодіжної політики в Україні, гарантії участі молоді у її формуванні та реалізації, особливості організаційних і правових засад утворення та діяльності молодіжних та дитячих громадських об’єднань, особливості реалізації окремих соціальних гарантій молоді щодо вирішення житлових питань, питань професійного самовизначення та зайнятості, охорони здоров’я, задоволення освітніх, культурних та інших потреб.

Над законом працювали з 2014 р. представники громадського та державного секторів молодіжної сфери. У 2019 р. було створено робочу групу при комітеті молоді та спорту Верховної ради, проведено десятки обговорень з громадськістю та безпосередньо з молоддю. 

Згідно Закону:

  • вік молодих осіб – 14 –  35 років,
  • в розділі 5  “Молодіжна робота” визначено зміст молодіжної роботи; мета, завдання та визнання молодіжних працівників та прописано трирівневу структуру молодіжних центрів
  • передбачається створення Українського молодіжного фонду, який надаватиме ґранти (інституційні та проектні) cуб’єктам молодіжної роботи.
  • участь молоді у прийнятті рішень: Нацрада з питань молоді при Кабміні, Молодіжні ради при представницьких та виконавчих органах влади, Радники з питань молоді  при чиновниках та органах влади.

Завантажити повний текст Закону можна за посиланням Закон України “Про основні засади молодіжної політики”