Перейти до контенту
Головна / Без рубрики / Біженці.укр

Біженці.укр

Уже більше року, як у нашій країні йде війна. Дуже велика кількість мирних людей, переважно зі східних та південних регіонів вимушені покидати свої домівки та їхати у відносно небезпечні населенні пункти. Багато хто залишився без житла та майна, багато людей виїхали з тим, що змогли узяти у руки.

Людям у незнайомому місці та з дуже обмеженими можливостями важко знаходити собі допомогу. Інформацію про гуманітарку, житло та інші корисні речі шукають переважно у соціальних мережах. Але ми, як молодіжні працівники, які провели безліч опитувань, аналізів та моніторингів як ніхто розуміємо: щоб знайти потрібне – треба не вилазити з мережі (якщо вона є) та мати смартфон. І це дуже незручно, так як світлин там дуже багато і знайти потрібну майже не реально.

Волонтери молодіжного центру “Мексика”, як і відвідувачі центру та їх односельці майже усі опинилися у такому стану. Довелося роз’їхатись хто куди. Хтось соромиться шукати допомогу, хтось просто не знає де її шукати, так як на гуманітарку треба заздалегідь записуватися і це не завжди по місцю мешкання. Де хто з цих причин просто отмахується та звикається з думкою “бомжування”.

От же, прийшла ідея створити портал за типу “дошки об’яв”, де кожен бажаючий допомогти людям (а хто, як не ми?) може додати на сайт світлину з пропозицією про допомогу. Це може бути приватна допомога для біженців, що мешкають поряд, це може бути допомога від організацій, про яку ви впевнені та вона реально працює, це може бути волонтери або волонтерська організація, які можуть допомогти людям підтримкою. Варіантів безліч. Головне те, що на сайті люди зможуть обрати місто, де вони мешкають та категорію, за якою їм потрібна допомога і, якщо такі пропозиції є, то людина може знайти контакти у світлині та просити про конкретну допомогу у конкретних людей.

Сайт уже доступний за адресою http://біженці.укр . На сайті є інструкція, яка допоможе додати пропозицію. Якщо будуть зауваження, питання або пропозиції покращення ресурсу пишіть у телеграм @SDdasis або надсилайте листа sergei.dereka@gmail.com

Також буду радий усім коментарям стосовно ідеї, сайта або реалізації ваших подібних ідей.